„Червените“ се справиха с 3:0 гейма при гостуването си във Варна на Перун 1.

ЖВК ЦСКА
Снимка: Startphoto.bg
13:07, 19.10.2024

Отборът на ЦСКА откри сезон 2024/2025 в Националната волейболна лига за жени с победа над състава на Перун 1 с 3:0 (25:12, 25:15, 25:12) като гост във Варна в изтеглен мач от втория кръг на първенството.

И двата отбора ще изиграят по още един мач след около 24 часа - утре (20 октомври). В неделя от 16:30 часа волейболистките на ЦСКА ще гостуват на ДКС Варна в среща от първия кръг на шампионата, докато Перун 1 ще приеме софийския Славия 2017 от 11:30 часа.

Гостите от София имаха превъзходство през целия мач срещу варненския си опонент. „Червените“ поведоха с 12:5 в първия гейм и го спечелиха с 25:12. Във втората част състезателките на ЦСКА също постепенно трупаха аванс, достигнал до 18:9 и приключиха успешно при 25:15. Ситуацията не се промени особено и в третия гейм, волейболистките на Перун 1 не успяваха да се противопоставят на по-опитния съперник и отстъпиха с 12:25.

Първият полусезон в женския волейболен шампионат на България ще продължи до 15 декември, а вторият ще започне на 17 януари.