Снимка: ПФК ЦСКА
21:35, 04.11.2021
Чете се за: 02:12 мин.
Лига на конференциите

Отборът на ЦСКА загуби гостуването си на Зоря (Луганск) в четвъртия си двубой от група "C" на Лигата на конференциите.

В Запорожие, съставът на Стойчо Младенов отстъпи на украинския си съперник с 0:2.

През почти всичките 90 минути на срещата, ЦСКА бе по-добрият отбор на терена, но пропуски на Баѝ, Кайседо и Кери лишиха "армейците" от попадение.

В 65-ата минута по-настойчивите действия на играчите в червено принудиха защитата на Зоря да сбърка разиграване, което бе разгадано от Йомов, който овладя топката и подаде към Кайседо. Еквадорецът реализира във вратата на Мацапура, но попадението бе отменено заради засада.

ЦСКА можеше да реши срещата в 84-ата минута, когато Греъм Кери изведе появилия се в игра Йоан Баѝ сам срещу вратаря на домакините, но французинът стреля в аут.

Така се стигна до 87-ата минута, когато Брадли Мазику подаде от тъч към Томас Лам. Бранителят на "червените" са забави и топката му бе отнета от Шахаб Захеди, който нахлу в наказателното поле на гостите и с удар между краката на Юрген Матай разпечата мрежата на Густаво Бусато за 1:0.

Зоря нанесе втори удар дълбоко в добавеното време на срещата. Гомайсторът Захеди се възползва от нова грешка в отбраната на ЦСКА и пусна успореден пас към Саядманеш, който оформи крайното 2:0.

Тимът на ЦСКА остава с 1 точка във временното класиране на група "С". Зоря има 6, с толкова е и Рома. Лидер е съставът на Бодьо/Глимт със 7 пункта.