ЦСКА отстрани Арда от Купата на България с гол на Амос Юга

19:24, 28.02.2024
Чете се за: 01:10 мин.
ЦСКА Амос Юга
Снимка: Startphoto.bg

ЦСКА победи Арда Кърджали с минималното 1:0 в четвъртфинален мач за Купата на България. Амос Юга отбеляза победното попадение.

"Червените" домакинстваха срещата на Националния стадион "Васил Левски" в София. Домакините поведоха в резултата в 18-ата минута. След разбъркване в наказателното поле топката попадна на пътя на Амос Юга, който я прати в противниковата врата с удар по земя.

Гостите имаха отлична възможност да възстановят равенството в края на първото полувреме. Станислав Иванов не успя да преодолее Густаво Бусато, след като се озова очи в очи с вратаря.

След почивката гостите така и не отправиха точен удар, с който да се върнат в мача. Срещата бе повторен дебют на Николай Киров начело на кърджалии.

На полуфиналите столичани ще срещнат Ботев Пловдив, Хебър Пазарджик или победителя от мача между Лудогорец и ЦСКА 1948.

България получи домакинство на световното първенство по волейбол за мъже под 17 г.
Българската федерация по баскетбол присъди служебна загуба за женския отбор на Академик Пловдив