ЦСКА победи Берое в Благоевград с гол от дузпа на Годин Коялипу

"Червените" спечелиха първото си домакинство пред публика през сезона.

19:45, 21.09.2024
Чете се за: 01:57 мин.
ЦСКА
Снимка: Startphoto.bg

ЦСКА победи Берое с минималното 1:0 в мач от 9-ия кръг на Първа лига. Годин Коялипу бе автор на победното попадение.

Срещата се състоя на стадион "Христо Ботев" в Благоевград. "Червените" домакинстват на стадион "Васил Левски" заради реконструкцията на клубното съоръжение "Българска армия", но Националният стадион е затворен този месец заради провеждане на концерти. Срещата бе първа като домакин за ЦСКА пред своя публика през сезона, след наказанието, наложено за ексцесиите на баража за Европа от миналия сезон.

Първият съдийски сигнал на двубоя закъсня, заради големия брой домакински фенове на стадиона. Разположението на многобройните привърженици на армейците не позволяваше на съдийския екип да ползва системата ВАР пълноценно. Двата отбора подписаха декларации и се съгласиха двубоят да започне при наличните условия.

Енцо Еспиноса отправи първия точен удар, но стражът на "червените" Густаво Бусато спаси.

С напредването на сблъсъка възпитаниците на Александър Томаш заиграха по-офанзивно и натискът им се отплати в добавеното време на първото полувреме. Мартин Каресао бе повален в наказателното поле от Мануел Монселио и след намесата на ВАР символичните домакините получиха дузпа. Годин Коялипу се разписа от бялата точка.

След почивката Джейсън Ейенга-Лукило стреля в напречната греда от пряк свободен удар.

Берое остава на 9-ата позиция в класирането с актив от 10 пункта. ЦСКА е позиция по-надолу в подреждането с точка по-малко и с мач по-малко.

МВнР с демарш към унгарския посланик - да не се намесва името на България в доставката на комуникационно оборудване за Ливан и Сирия