ЦСКА победи Локомотив (Пловдив) за място в полуфиналите за Купата на България

цска победи локомотив пловдив полуфиналите купата българия
19:18, 01.03.2022
Чете се за: 01:10 мин.

Отборът на ЦСКА е първият полуфиналист в турнира за Купата на България. В двубой от четвъртфиналите на надпреварата, носителите на националния трофей победиха с 2:0 гостуващия Локомотив (Пловдив).

"Червените" откриха резултата в 33-ата минута, когато бранителят Иван Турицов изведе Жорди Кайседо по десния фланг. Еквадорецът надбяга Мартин Паскалев, навлезе в наказателното поле на "смърфовете" и стреля, а топката мина през краката на вратаря Лукас Рейдър, за да се озове в мрежата за 1:0.

Четири минути преди края на първата част, ЦСКА удвои преднината си. След центриране от ъглов удар на Греъм Кери, топката се озова в краката на Георги Йомов, който от границата на наказателното поле стреля по земя, а кълбото рикошира в Йосип Томашевич и Мартин Паскалев преди да влети в долния ляв ъгъл на вратата, пазена от Рейдър.