ЦСКА постигна пестелива победа над Септември преди първия мач с Базел от Лигата на конференциите

цска постигна пестелива победа септември първия мач базел лигата конференциите
21:58, 14.08.2022
Чете се за: 01:47 мин.

Отборът на ЦСКА постигна минимална победа с 1:0 при домакинството си на Септември София в двубой от шестия кръг на Първа лига.

Единственото попадение на стадион „Българска армия“ бе отбелязано в 59-ата минута, когато Джонатан Линдсет изведе Лазар Туфегджич отляво зад отбраната на гостите, а полузащитникът на червените продължи топката към Браян Морено в наказателното поле на новака в елита, като колумбиецът с удар от движение се разписа в левия ъгъл на вратата, пазена от Димитър Шейтанов.

По-рано в двубоя Симеон Александров се разписа във вратата на ЦСКА, но голът бе отменен заради засада на младокът при извеждащото подаване от страна на Димитър Костадинов.

В класирането съставът на Саша Илич събра актив от 13 точки и се изкачи на временното второ място, на точка за лидера ЦСКА 1948, който е и с мач повече. Септември пък е 13-и с 4 спечелени пункта.

На 18 август, четвъртък, ЦСКА посреща отбора на Базел в първия мач от плейофите за влизане в групите на Лигата на конференциите. Двубоят е на Националния стадион "Васил Левски" от 20.00 часа.

Лек автомобил, пълен с мигранти, катастрофира в Бургас след гонка с полицията
Две българки ще участват в маратона на Европейското първенство по лека атлетика в Мюнхен