ЦСКА, Реал (Мадрид) и Макаби (Тел Авив) с победи в Евролигата

14:04, 23.12.2020
Чете се за: 00:52 мин.
Баскетбол

Руският баскетболен отбор на ЦСКА (Москва) записа 11-та поредна победа в Евролигата по баскетбол за мъже. Отборът триумфира при визитата си на Вильорбан (Франция) с 87:78 (21:15, 25:26, 20:19, 21:18) в среща от 16-ия кръг на турнира.

Майк Джеймс изигра страхотен мач за московчани, отбелязвайки 31 точки, към които добави и 6 асистенции. За домакините пък Гершон Ябуселе реализира 16 точки и спечели 6 борби.

ЦСКА е лидер в класирането с 13 победи от 16 мача, докато френският тим е на 15-а позиция с баланс 5-10.

Съставът на Реал (Мадрид) разгроми АЛБА (Берлин) с 91:62 (19:18, 26:12, 27:14, 19:18), печелейки за 10 път в последните си 11 срещи от най-силната клубна европейска надпревара в баскетбола.

Испанците поведоха с 19:18 след 10 минути, но след много силна втора четвърт се оттеглиха на почивката с 15 точки аванс при 45:30. Преднината им продължи да расте и след това, като преди последните 10 минути, таблото показваше 72:44 в полза на мадричани.

Уолтър Таварес от състава на домакините регистрира "дабъл-дабъл", записвайки 16 точки и 11 борби на сметката си, а Усман Гаруба добави 15.

По 13 точки за германския тим реализираха Маодо Ло и Люк Сикма.

Израелският шампион Макаби (Тел Авив) също записа победа, надигравайки у дома гръцки Панатинайкос с 89:81 (21:12, 20:18, 18:22, 30:29).

Скоти Уилбекин се отличи с 22 точки за Макаби, а по 13 добавиха Илайджа Брайън и Отело Хънтър.

Страхотен мач за Панатинайкос направи Неманя Недович, който приключи с 39 точкчи, което е негов личен рекорд а гостите стопиха пасив от 16 точки и се доближиха до две от съперника в последната четвърт, но в край на сметка не успяха да осъществят обрат.

Днес предстои да се изиграят останалите четири мача от кръга, а Олимпиакос с Александър Везенков гостува на Фенербахче.