ЦСКА с разгромна победа над Берое

ЦСКА
22:58, 31.07.2022
Чете се за: 02:12 мин.

Отборът на ЦСКА записа трета победа от началото на сезона в българското футболно първенство. „Червените“ се наложиха с 5:1 над Берое в двубой от четвъртия кръг на Първа лига. Срещата се игра на стадион „Българска армия“.

Успехът ще донесе допълнително спокойствие за състава, воден от треньора Саша Илич, преди първия двубой от третия квалификационен кръг в Лигата на конференциите срещу Сейнт Патрикс на 4 август (четвъртък) в София.

С победата ЦСКА отново има еднакъв брой точки с лидера Лудогорец – по 10. След поражението Берое е на 9-ата позиция с 4 пункта.

„Армейците“ определено бяха по-добрият отбор на терена. Още преди почивката тимът поведе с 2:0 след попадения на Марусисио Гарсес и Дюкенс Назон.

В 75-ата минута Лазар Туфегджич намери Браян Морено, който реализира за 3:0. Гостите все пак върнаха едно попадение след точен удар от дузпа на Абубакар Тунгара. Наказателният удар беше отсъден за игра с ръка на Мено Кох.

В заключителните минути на редовното време Николай Николаев извърши нарушение срещу Лазар Туфегджич, което даде възможност на съдията Валентин Железов отсъди дузпа. Иван Турицов беше точен за 4:1.

Последното попадение в мача за 5:1 реализира Марусисио Гарсес в петата минута на продължението след грешка на вратаря на гостите Иван Караджов.

Чете се за: 01:00 мин.
НА ЖИВО: Европейското първенство по лека атлетика за юноши и девойки в Банска Бистрица
Чете се за: 01:32 мин.
Мартин Нанчев е пети на 1000 метра едноместно кану на световното първенство за младежи до 23 г.
16:09, 20.07.2024
Ландо Норис и Оскар Пиастри с най-добри времена в последната тренировка преди Гран при на Унгария
15:35, 20.07.2024