ЦСКА с труден петгеймов успех срещу Марица 2022 в женското волейболно първенство

цска труден петгеймов успех марица 2022 женското волейболно първенство
19:43, 17.11.2023
Чете се за: 01:42 мин.

ЦСКА записа четвъртата си победа през сезона в шампионата на България по волейбол при жените, след като надиграха трудно в пет гейма състава на Марица 2022 като домакин.

В зала "Васил Симов" "червените" срещнаха сериозна съпротива, но все пак показаха характер, за да стигнат до крайния успех с 3:2 (25:16, 20:25, 27:25, 22:25, 15:12) гейма.

Двубоят премина на приливи и отливи, като столичанки редуваха силни изяви с колебливи такива.

В крайна сметка в решителният тайбрек волейболистките на Юлия Иванова-Минчева бяха по-хладнокръвни и съумяха да пречупят съпротивата на своя съперник.

С успеха ЦСКА събра 9 точки и с баланс 4-1 заема второто място в класирането, докато Марица 2022 е на петата позиция с актив от 7 пункта и баланс 3-2.

Петият кръг в НВЛ при жените продължава в събота (18 ноември) с двубоя Хектор - Левски, докато в неделя (19 ноември) Варна ДКС посреща Славия, а в мача на кръга шампионът Марица Пловдив гостува на Дея спорт, като битката от Бургас ще може да проследите НА ЖИВО по БНТ 3 от 18:55 часа.

Полицаи се събраха на протест - настояват, че не са превишили правата си при размириците в София
Ясен Радев също ще се бори за злато на европейското по бокс до 22 г.