ЦСКА взе гейм на Марица, но не успя да спре победната серия

авария прекъсна волейболния мач дкс варна марица
Снимка: ВК Марица
17:36, 11.02.2022
Чете се за: 01:35 мин.

Марица Пловдив победи ЦСКА с 3:1 гейма (25:21, 25:19, 21:25, 25:23) в мач от 9-ия кръг на Националната волейболна лига за жени.

В първия гейм равенството се запази до резултат 18:18, но гостите затвориха частта с 3 поредни точки за 25:21.

Втората част започна със серии от по четири поредни точки и за двата тима. Две поредни серии от по три точки донесе преднина, която се оказа недостижима за столичанки и нов гейм за шампионките.

Трети гейм "червените" зададоха тона за игра с шест последователни точки. Волейболистките на Борислав Крачанов изравниха за 13:13, но домакините осъществиха серия от 5 точки, която им помогна да погасят пасива си при геймовете.

В заключителния четвърти гейм и двата отбора показаха на какво са способни, след като осъществиха две серии от по пет точки. Пловдивчанки реализираха серия от три последователни точки, която им осигури комфортен аванс и подпечата успеха им в зала "Васил Симов".

ЦСКА се превърна в третия отбор, който успява да вземе гейм на Марица след тимовете на Казанлък и Славия.

Марица остава на върха в класирането с актив от 9 победи. ЦСКА е втори с 6 успеха и 4 загуби.