В следващия кръг ЦСКА гостува на Левски

ЖВК ЦСКА
20:29, 22.10.2023
Чете се за: 01:35 мин.

Женският волейболен отбор на ЦСКА показа характер в първия си мач за новия сезон в „Демакс лига“. Съставът на Юлия Иванова и Тони Зетова се наложи с 3:2 гейма (25:19, 20:25, 23:25, 25:19, 15:11) над дебютанта в първенството – Дея спорт Бургас.

Срещата в зала „Васил Симов“ премина през множество обрати, като столичанките можеха да стигнат и до 3 точки. В хода на четвъртата част обаче те изпуснаха крехък аванс, а в самия край бяха споходени и от малшанс при първия геймбол за гостенките.

Това обаче не пречупи младата формация на ЦСКА. Волейболистките се събраха и с много добра игра в четвъртата част изравниха резултата. В последвалия тайбрек „червените“ се бориха за всяка топка и взеха своето с крайното 15:11 точки.

В следващия кръг финалистът от миналия сезон ЦСКА гостува на Левски София на 28 октомври от 18:00 часа, като срещата ще бъде излъчена пряко по БНТ 3, а в същото време за Дея спорт предстои гостуване на Славия 2017.

Победоносно начало на сезона за шампиона във волейболния елит при жените Марица Пловдив