Цветан Соколов с 13 точки, Динамо се класира за финалната шестица в Русия

Цветан Соколов
от БНТ , Източник: БГНЕС
11:37, 25.04.2022
Чете се за: 01:05 мин.

Капитанът на националния отбор по волейбол Цветан Соколов беше сред най-добрите за Динамо (Москва) при победата като гост на Факел (Новий Уренгой) с 3:0 (25:21, 25:20, 25:15) гейма за 73 минути във втория мач от квалификационния кръг за място на финалите в руското първенство.

Цецо Соколов реализира 13 точки за успеха, а Динамо спечели серията с 2:0 и се класира за финалната шестица на шампионата. С 16 точки за Динамо завърши Ярослав Подлесних, а 15 записа Антон Семишев.

За Факел Владислав Бабкевич се отличи с 13 точки. Финалната шестица на първенството ще се проведе от 5 до 10 май в Казан.

Динамо Москва ще бъде в група "А" заедно със Зенит (Казан) и Белогорие Белгород, а в група "Б" са Локомотив Москва, Зенит Санкт Петербург, Динамо-Ленинградска област.