Дълги опашки се извиха пред Археологическия музей в Бургас още в първите часове на Нощта на музеите. Засиленият интерес се дължи на копието на Панагюрското златно съкровище, което гостува в морския град.

Бургазлии и гости на града търпеливо изчакваха своя ред, за да видят на живо 22-каратовото съкровище, което се намира в зала "Трезор". В музея имаше засилено полицейско присъствие с цел осигуряване на безопасност.

Копието на Панагюрското златно съкровище ще гостува в града до 30 август. По повод Нощта на музеите всички посетители влизат при вход свободен във всички експозиции на Регионалният исторически музей в Бургас.
Зимни неволи в Северозападна България: Десетки населени места останаха без ток при минусови температури
"Убиват хора за нищо, искаме революция": Протест в подкрепа на антиправителствените демонстрации в Иран се проведе в София
Затруднено е движението по пътя Смолян-Девин, заради голямо свлачище (СНИМКИ)
Зимни неволи в Северозападна България: Десетки населени места останаха без ток при минусови температури
Иран се готви за нова нощ на протести, властите със заплахи за смъртни присъди