даниел николов осминафиналист турнир бадминтон нидерландия
Снимка: Start-photo.bg
21:46, 17.12.2021
Чете се за: 01:17 мин.

Даниел Николов се класира за четвъртфиналите на международния турнир по бадминтон в Милано (Италия) с награден фонд 5000 долара.

Българинът, който е поставен под номер в схемата на сингъл мъже, победи във втория си мач за деня квалификанта Густав Бьорклер ( Швеция) с 23:21, 21:14 за 37 минути.

На двойки жени Калояна Налбантова и Гергана Павлова спечелиха срещу Вибсе Йохасен и Лиса Крамер от Дания с 21:17, 21:17 за 31 минути и във втория кръг по-късно тази вечер ще играят срещу осмите поставени Моа Сьоо и Тилда Сьоо от Швеция.

Христомира Поповска се класира за втория кръг на основната схема в Милано (Италия) и ще срещне Надя Фанхаузер от Швейцария.

Калояна Налбантова загуби в първи кръг на основната схема от швейцарката Роня Стерн с 15:21, 13:21 за 32 минути.

Илиян Стойнов също отпадна в първи кръг на основната схема от представителя на Белгия-Елиас Браки с 2:0 гейма.