Даниел Николов е осминафиналист на турнир по бадминтон в Нидерландия

даниел николов осминафиналист турнир бадминтон нидерландия
Снимка: Start-photo.bg
17:15, 14.10.2021
Чете се за: 01:05 мин.

Българинът Даниел Николов се класира за осминафиналите на турнира по бадминтон за мъже от сериите "Чалънджър" в Алмере (Нидерландия) с награден фонд 15 хиляди долара.

Тръгналият от квалификациите Николов отстрани третият поставен в схема Игор Коельо де Оливейра (Бразилия) с 20:22, 21:13, 21:16 след 48 минути игра.

Срещата започна с драматична загуба на първия гейм за хасковлията, но 24-годишният българин пое рано контрола във втората част и дръпна с 13:4 точки по пътя си към изравняването на резултата.

Решителният трети гейм се движеше с поделено предимство до 14:14, след което Николов постепенно взе инициативата и със серия от четири поредни разигравания стигна до крайната победа.

Така за място на четвъртфиналите той ще срещне друг квалификант Якоб Нилсон (Швеция).