Даниел Николов елиминира третия поставен на старта в Полша

даниел николов осминафиналист турнир бадминтон нидерландия
Снимка: Start-photo.bg
16:21, 25.03.2022

Даниел Николов постигна впечатляваща победа на старта на международния турнир по бадминтон в полския град Арламов .

Николов елиминира поставения под номер 3 в схемата Сяодун Шън от Канада с 24:26, 21:19, 21:7 за 67 минути.

Българинът загуби драматично първата част, а във втората поведе с 20:14 и изравни резултата. В третия гейм Николов доминираше изцяло и след 21:7 затвори мача.

В квалификациите при мъжете вчера Димитър Янакиев записа победа и загуба и не успя да влезе в основната схема на сингъл.

В квалификациите при жените Гергана Павлова постигна две победи, след като във втория си мач късно снощи надделя над Екатерина Романова от Латвия с 21:8, 16:21, 21:14 за 44 минути. Днес в първия кръг на състезанието тя загуби от Агнеш Короши ( Унгария) с 12:21, 11:21 за 22 минути.

По-късно днес при жените Христомира Поповска ще срещне на старта номер 5 Чи Хсу Вън от Тайван, а шестата поставена Мария Мицова ще играе срещу Катерина Томалова от Чехия.

Гергана Павлова е заявена и на двойки жени в тандем с Теодора Фрагулиду от Гърция.

Николов и Янакиев ще играят и на двойки мъже. Първите им съперници са Рао Додаварапу и Вардан Ра Веерамреду от Индия.

Красимир Анев: Дафовска и 5 милиона лева да получи за биатлона, пак няма да ѝ стигнат