Даниел Николов стартира трудно на турнир по бадминтон в Милано

даниел николов стартира трудно турнир бадминтон милано
Снимка: БФ Бадминтон
17:33, 17.12.2021

Даниел Николов стартира с победа на международния турнир по бадминтон в Милано (Италия) с награден фонд 5000 долара.

В първия кръг Николов, който е водач в схемата на сингъл мъже, надделя над Азми Коуимурамадони от Азербайджан с 14:21, 21:14, 21:19 за 67 минути.

23-годишният българин загуби първия гейм, но във втория след 12:12 направи серия от 9:2 и изравни резултата. Третият гейм беше изключително оспорван. Българинът отстъпваше с 18:19, но след серия от три поредни точки затвори мача.

Илиян Стойнов отпадна на старта след загуба от Елис Браке от Белгия с 9:21, 16:21 за 35 минути.

По-късно днес на сингъл жени Христомира Поповска среща номер 7 Ребека Кюл от Швеция, а Калояна Налбантова излиза срещу Роня Стерн от Швейцария.

На двойки жени Налбантова и Гергана Павлова започват срещу Вибсе Йохасен и Лиса Крамер от Дания.