Даниел Трифонов спечели второто контролно на гимнастиците при младежите

даниел трифонов спечели второто контролно гимнастиците младежите
от БНТ , Източник: БНР
16:31, 22.02.2023
Чете се за: 01:55 мин.

Даниел Трифонов спечели второто контролно на националния отбор по спортна гимнастика за младежи. Финалистът на успоредка от Европейското първенство в Мюнхен през миналата година, който завърши втори в първата проверка, събра сбор от 78.900 точки и изпревари Максим Казанджиев (75.000). Трети се нареди победителят в първото контролно преди седмица Здравко Добрев със 74.600 точки.

Четвъртата позиция зае живеещият в САЩ Кристофър Ногейра със 73.450 точки, който в първата контролна тренировка зае третата позиция.

В проверката участие взеха още трима състезатели - Наско Миков, Красимир Петков и Майкъл Дунев.

Контролните са част от подготовката на гимнастиците за Световното първенство за младежи и девойки, което ще се проведе 29 март до 2 април в Анталия, Турция.

Съставът от четири момчета трябва да бъде определен до 25 февруари (събота), когато ще се проведе и първото контролно състезание за годината на мъжкия национален отбор.

В момента гимнастиците ни се готвят за участие на Европейското първенство в средата на април в Анталия, Турция. За шампионата на Стария континент в момента тренират Руслан Делибалтов, Теодор Трифонов, Божидар Златанов, Мартин Мишев, Димитър Димитров и завърналият се от САЩ Йордан Александров.

Силвия Радойска: На женския национален отбор му предстоят много победи и щастливи моменти