Даниил Медведев е първият финалист в Маями

22:49, 31.03.2023
Чете се за: 02:05 мин.
Даниил Медведев

Даниил Медведев победи Карен Хачанов с 7:6(5), 3:6, 6:3 в полуфинален мач от тенис-турнира от сериите "Мастърс" в Маями с награден фонд 8,8 милиона долара.

В хода на първия сет поставеният под №5 в световната ранглиста проби своя опонент за 4:3 гейма и пропусна сетбол на свой сервис. Вместо това съперник му върна пробивът и се стигна до тайбрек. Там Медведев затвори частта с третия си сетбол.

Хачанов поведе с 3:0 във втория сет и задържа преднината си до края на частта. В третия решителен сет Медведов бе наред да осъществи ключов пробив, който да му осигури комфортна преднина от три сета. 27-годишният тенисист се поздрави с успеха с първия си мачбол след 2 часа и 19 минути игра.

Въпреки загубата Хачанов спечели повече разигравания от противника си - 93:88. Хачанов направи по-малко непредизвикани грешки и имаше по-добър процент на сервис. Медведев играе пети пореден финал, след като последно игра за титлата в Индиън Уелс.

На финала Медведев ще срещне победителя от другия полуфинал между лидера в схемата на турнира Карлос Алкарас и Яник Синер.

Шолц: Конфликтът в Украйна може да се проточи години