Даниил Медведев и Яник Синер ще спорят за титлата на финала във Виена

Даниил Медведев надигра Стефанос Циципас, докато Яник Синер елиминира Андрей Рубльов

Даниил Медведев
19:35, 28.10.2023
Чете се за: 01:55 мин.

Даниил Медведев и Яник Синер ще спорят за титлата на турнира по тенис на твърда настилка във Виена с награден фонд от 2,56 милиона евро.

Поставеният под №1 руснак и защитаващ титлата си от миналата година се наложи на полуфиналите срещу гръка Стефанос Циципас с 6:4, 7:6(6) за час и 45 минути игра.

"Сервирах добре през целия мач. Като цяло съм доволен от начина, по който го поставих под напрежение. Имах много възможности, но и той се представи добре. Като цяло този натиск от моя страна даде резултат в края на мача“, каза Медведев, цитиран от пресслужбата на АТП.

Руснакът постави нов личен рекорд по победи за един сезон. Победата над Циципас във Виена бе негова 64-а през 2023 г. Предишното постижение беше 63 победи.

В другия полуфинал вторият в схемата италианец Яник Синер победи друг руснак - третия поставен Андрей Рубльов, със 7:5, 7:6(5) за час и 52 минути игра.