Франсиско Серундоло също продължава напред.
Давид Гофен се пребори след лошо начало, за да стигне до четвъртфиналите на турнира по тенис на червени кортове в Мюнхен (Германия) с награден фонд 2,5 милиона евро.
Белгиецът загуби на нула в първия сет от аржентинеца Мариано Навоне, но съумя да стигне до обрат след 7:5, 6:1.
На четвъртфиналите Гофен ще се изправи срещу друг аржентинец - петия в схема Франсиско Серундоло, който надигра "щастливия губещ" Александър Шевченко от Казахстан с 6:3, 6:2.
Друг белгиец - Зизу Бергс, също намери място сред четвъртфиналистите, след като се справи с лекота срещу 549-ия в света 17-годишен германец Диего Дедура с 6:1, 6:1 за 70 минути игра.
Бившата шампионка от Уимбълдън Маркета Вондроушова получи четиригодишно наказание
Прокуратурата във Варна разследва пет досъдебни производства по казуса "Баба Алино"
КЗК отмени обществената поръчка за проектиране на детската болница заради ограничителни условия