Даниил Медведев с труден успех на турнира в Шанхай

даниил медведев класира четвъртфиналите тенис турнира пекин
Снимка:
11:46, 06.10.2024

Руският тенисист Даниил Мадведев се наложи над италианеца Матео Арналди с 5:7, 6:4, 6:4 в третия кръг на силния тенис турнир в Шанхай от сериите "Мастърс 1000" с награден фонд от близо 9 милиона долара.

На осминафиналите на турнира той очаква победителя от двубоя между гърка Стефанос Циципас и Александър Мюлер от Франция. Мачът между двамата продължи 2 часа и 44 минути.

В първия сет Медведев започна с пробив, но след това два пъти загуби подаването си и загуби частта. Той получи и наказание за спор със съдията на мача.

"Имах чувството, че съм по-добрият и в първия сет. Останалите два сета бяха по-оспорвани. Дори може би той имаше предимство, но именно за това тенисът е луд спорт. Можеш да спечелиш и когато не очакваш и можеш да загубиш, когато си по-добър", каза Медведев след успеха.

Даниил Медведев е спечелил титлата в Шанхай през 2019 година.