Дания победи Германия и триумфира с олимпийското злато в турнира по хандбал за мъже

Скандинавците са новите олимпийски шампиони.

Дания хандбал мъже
16:54, 11.08.2024

Дания е новият олимпийски шампион по хандбал за мъже. Скандинавците записаха убедителен успех над Германия с 39:26 на финала на Игрите в Париж.

Датчаните жадуваха за реванш за загубата на финала в Токио 2020, когато бяха надиграни от Франция и го получиха. Те бяха по-активният отбор, като на почивката имаха аванс от цели девет гола.

През второто полувреме те продължиха да доминират и в крайна сметка спечелиха с преднина от 13 попадения – 39:26.

Лидерът на Дания Матиас Гисел се отличи с 11 гола, а Магнус Ландин Якобсен бе точен седем пъти. Симон Путлих добави 6 гола, а ветеранът Расмус Лауге се отчете с 5.

За Германия шест гола вкара Юри Кнор, а Яник Колбахер и Ренарс Ушчинс добавиха по 4.

Така Дания спечели олимпийската титла за втори път след Рио 2016. Тимът е също трикратен световен и двукратен европейски шампион.

В мача за бронзовите отличия Испания победи Словения с 23:22 (12:12). На Игрите в Токио „Ла Фурия“ отново зае трета позиция, но тогава надделя над Египет.

Пирани закриха седмицата на животинските творби на Банкси в Лондон (СНИМКИ)
Дженифър Валенте защити олимпийската си титла в дисциплината омниум в колоезденето на писта