ИЗВЕСТИЯ

Моите новини
Полиция и ГДБОП влязоха в район "Приморски" във...
Чете се за: 01:05 мин.
Министърът на културата освободи от поста директора на НДК
Чете се за: 02:00 мин.
Камион скъса мантинелата на АМ "Струма" в...
Чете се за: 00:57 мин.
Опасения за стотици хиляди жертви при мощните...
Чете се за: 02:05 мин.

ЗАПАЗЕНИ

Данните от видеонаблюдението са скандални, каза Цветелина Пенева от Обществения съвет към ЦИК

bnt avatar logo от БНТ
A+ A-
Чете се за: 01:22 мин.
У нас
Субтитрите са автоматично генерирани и може да съдържат неточности.
Слушай новината

Общественият съвет тепърва ще прави анализ на предсрочния парламентарен вот на 27 октомври. Готвим становище, с което да запознаем обществото – от регистрацията на партиите, решенията на ВАС, които за първи път позволиха електронна регистрация. Това заяви в ефира на „Денят започва“ Цветелина Пенева, член на Обществения съвет към ЦИК.

„Данните от видеонаблюдението са скандални, особено в някои секции“, каза тя.

По думите ѝ проблемът е системен и е в това, че изборната администрация, която трябва да прилага Изборния кодекс, не го прилага по най-добрия начин.

„В ръцете на ЦИК и РИК има административни наказания при всяко едно нарушение - при отчитането на резултатите, броенето на гласовете и другите нарушения“, посочи Пенева.

Тя коментира и казуса с гласовете на „Величие“. Пенева обясни, че при вписването на гласовете понякога те отиват на следващия ред при друга формация.

„Само при сравнение на данните от видеонаблюдението, тези грешки могат да се отчетат“, каза тя.

Вижте целия разговор във видеото

Гледайте повече теми от "Денят започва"

Последвайте ни

ТОП 24

Най-четени

Водещи новини

Product image
Новини Чуй новините Спорт На живо
Абонирай ме за най-важните новини?