Екипаж от Военновъздушните сили е транспортирал спешен пациент със самолет "Спартан" от Варна до София, съобщиха от Министерството на отбраната.
Тази сутрин екипаж от 16-а авиобаза Враждебна е излетял от София заедно с медицински екип от УМБАЛСМ "Н. И. Пирогов" на борда със задача да транспортира пациент от МБАЛ "Света Анна" - Варна до София.

Полетът бе изпълнен в условията на усложнена метеорологичната обстановка. Командир на екипажа беше капитан Николай Георгиев, помощник-командир – майор Дарина Христозова и борден инженер – капитан Митко Гергов. Благодарение на техните действия, в 12:01 часа самолетът се приземи успешно обратно на летище София.
Силите и средствата за аварийно-спасително осигуряване от авиационната база са приведени за изпълнение на полет за авиомедицинска евакуация по заявка на Министерството на здравеопазването, след разрешение на началника на отбраната и заповед на командира на Военновъздушните сили.
С изкуствен интелект разчетоха древни свитъци, погребани при изригването на Везувий
Фреска в базиликата „Сан Клементе“ може да разкрие реалния образ на светите братя Кирил и Методий
Продадоха портрет на гола жена от Модиляни за рекордните над 63 милиона долара
Двама младежи загинаха на място след катастрофа между скутер и лек автомобил край Мездра