Демонстрация в Белград. Хиляди протестиращи се събраха пред сградата на сръбското правителство тази вечер и поискаха арести за отговорните за инцидента на гарата в Нови Сад, при който загинаха 14 души.
Въпреки дъжда, демонстрантите изразиха недоволството си от това, че няма задържани или разследвани на властови позиции, въпреки изнесените данни за небрежност и корупция. В протеста се включиха и активисти на сръбската опозиция. Те трябваше да предадат искането си за оставка на премиера и на кмета на Нови Сад, на президента Александър Вучич, но завариха сградата на президентството заключена и отцепена от полиция. Затова исканията ще бъдат предадени на парламента. Ако не бъдат изпълнени, опозицията ще поиска вот на недоверие на правителството.
Заради стачка: Два круизни кораба с близо 8000 души на борда не акостираха на Санторини
Без вода са два туристически района на Халкидики, където почиват много българи
На косъм от трагедия: Български автомобил падна в морето на пристанище край Кавала (ВИДЕО)
Цената на петрола достигна 70 долара за барел, Тръмп - "ще падне още"
Литийно шествие с мощите на св. Йоан Кръстител тръгна от Созопол и стигна до остров Св. Иван