Денвър Нъгетс надви Маями като гост и отново поведе в битката за титлата в НБА

10:38, 08.06.2023
денвър нъгетс надви маями гост отново поведе битката титлата нба

Денвър Нъгетс отново излезе начело в битката за титлата в НБА, след като победи със 109:94 като гост Маями Хийт в мач №4 от финалната серия.

С успеха Нъгетс вече водят с 2-1 победи и са само на още два успеха от това да триумфират в първенството за първи път в историята си.

В "Касея Център" в Маями двата тима изиграха равностойно първо полувреме, което завърши със само пет точки преднина в полза на гостите от Денвър при 53:48 в тяхна полза.

След почивката обаче Никола Йокич и компания бяха по-добрия отбор на паркета и след много силни последни две части заслужиха крайния успех в срещата, като в един момент преднината им дори надхвърли 20 точки при 93:72.

С "трипъл-дабъл" за победителите се отчетоха Джамал Мъри - 34 точки, 10 борби и 10 асистенции, както и сърбинът Йокич - 32 точки, 21 борби и 10 асистенции.

За домакините от Маями пък Джими Бътлър завърши с 28 пункта, а Бам Адебайо се отчете с "дабъл-дабъл" за "горещите" - 22 точки и 17 борби.

Битката за трофея в НБА между Денвър Нъгетс и Хийт продължава с още един мач в Маями в събота (10 юни) рано сутринта българско време. Играе се до 4 победи от 7 мача в серията.