Денвър Нъгетс НБА
от БНТ , Източник: БГНЕС
08:42, 07.03.2022
Чете се за: 01:57 мин.

Отборът на Денвър Нъгетс победи Ню Орлийнс Пеликанс със 138:130 точки след продължение у дома в мач от редовния сезон на НБА.

Над всички на корта бе действащият MVP на Лигата Никола Йокич, който реализира впечатляващ трипъл-дабъл - 46 точки, 12 борби и 11 асистенции.

Центърът на Нъгетс добави 4 чадъра и 3 откраднати топки към статистиката си, като той вкара 30 от своите точки в заключителната четвъртина, за да помогне на домакините да наваксат пасив от 10 точки и да вкарат мача в продължение.

Преди това Нъгетс дръпнаха с цели 21 точки още преди края на първата част, но баскетболистите на Ню Орлийнс успяха да се върнат в мача със силна втора и трета част. Арън Гордън добави 28 точки и 8 борби за успеха на Денвър, а Монти Морис вкара 18. За Пеликанс над всички бе Брандън Инграм с 38 точки и 9 асистенции, Си Джей Маккълъм завърши с 24 точки и 9 асистенции, а Йонас Валанчунас се отчете с 19 точки и 14 борби.

След този успех Денвър заема шесто място в Западната конференция с 38 победи и 26 загуби, докато Ню Орлийнс е на десета позиция в същата конференция с баланс 27-37.