Извънредно заседание на парламента днес. Депутатите ще обсъдят на първо четене промените в Закона за здравето. Те бяха приети от правната комисия вчера.
Предложенията на Министерския съвет определят мерките след края на извънредното положение, което изтича на 13 май.
Според проектозакона се дава възможност на министъра на здравеопазването да обявява "извънредна епидемична обстановка" на територията на страната или даден регион, както и да определя необходимите мерки при такива кризисни ситуации.
По-голямата част от досегашните мерки ще продължат да действат още два месеца, а някои до края на годината. Мярката 60 на 40 е до края на юни.
След 13 май се възстановява работата на съдебната система. Остават ограниченията за частните съдебни изпълнители да налагат запори и принудителни вземания.
Космически център в Доброславци: Ще се разработват системи свързани с космоса
След скандала в Банско: Представители на „Шалом“ се срещнаха с главния секретар на МВР
Европа продължава да е в изгарящата хватка на лятото, захлаждане се очаква в края на седмицата
Повдигнаха обвинения на 8 души след акцията срещу производството на фентанил