Дербито между Лион и ПСЖ остана без победител

дербито лион псж остана без победител
22:10, 09.01.2022
Чете се за: 01:17 мин.

Отборите на Лион и Пари Сен Жермен завършиха наравно 1:1 в дербито от 20-ия кръг на френската Лига 1.

Домакините откриха резултата в 8-ата минута на двубоя чрез Лукас Пакета, който се възползва от великолепен извеждаш пас зад отбраната на гостите от страна на Бруно Гимараеш. Бразилският полузащитник на Лион овладя топката на гърди, напредна в наказателното поле на ПСЖ и с прецизен изстрел по земя се разписа в долния десен ъгъл на вратата, пазена от Кейлор Навас.

Четвърт час преди края на срещата парижани се добраха до точката благодарение на резервния бранител Тило Керер, който стреля мощно по земя в наказателното поле на "лъвовете", топката се отби в крака на стража Антони Лопеш и влетя в мрежата за 1:1.

В класирането ПСЖ продължава да е убедителен лидер с актив от 47 точки, на 11 пункта преднина пред втория Ница. Лион пък е 11-и с 25 спечелени точки и мач по-малко.