Дербито между Ювентус и Рома завърши без победител в Торино

дербито ювентус рома завърши без победител торино
21:30, 27.08.2022

Отборите на Ювентус и Рома завършиха наравно 1:1 в дерби двубой от четвъртия кръг на италианската Серия А.

„Бианконерите“ откриха резултата на „Ювентус Стейдиъм“ още във втората минута, когато Душан Влахович стеля от пряк свободен удар от границата на наказателното поле на римските „вълци“, а топката се отби в горната греда на вратата и се оплете в мрежата зад стража Руи Патрисио.

В 25-ата минута Мануел Локатели реализира с мощен удар от над 20 метра, но голът бе отменен след намеса на ВАР заради игра с ръка на Влахович в зародиша на голова атака на домакините.

Рома стигна до равенството с гол в 69-ата минута. След центриране от ъглов удар, топката попадна в краката на Пауло Дибала, който с ножичен удар върна топката във вратарското поле, където Тами Ейбрахам с глава се разписа за 1:1.

В класирането Ювентус е шести с актив от 5 точки, докато съставът на Жозе Моуриньо е трети със 7 пункта, колкото имат лидерите Лацио и Торино.

Борусия Мьонхенгладбах прекъсна победната серия на шампиона Байерн в Бундеслигата
Полякът Марсели Богуславски спечели пролога на 69-ата Колоездачна обиколка на България