08:46, 27.08.2022
Чете се за: 02:15 мин.
десет бетис удържаха осасуна трети пореден успех лига
Снимка: Туитър

Един от съперниците на Лудогорец в турнира Лига Европа Бетис продължи с успешния си старт на сезона в Ла Лига, след като в среща от третия кръг надигра с минималното 1:0 у дома състава на Осасуна.

"Зелено-белите" на Мануел Пелегрини отбелязаха единственото попадение в 34-та минута, когато Борха Иглесиас получи подаване от Алекс Морено и с мощен удар под гредата не остави шанса на стража на гостите за 1:0.

Малко по-рано пък играчите на Осасуна бяха пропилели отлична възможност да открият резултата чрез Мои Гомес, чийто изстрел се отби от страничния стълб.

В края на първата част пък Уилям Карвальо можеше да удвои аванса на своя тим, но от много изгодна позиция стреля над целта.

Малко по-малко от 20 минути преди края на срещата домакините от Бетис останаха с 10 души, след като Херман Пецея извърши грубо нарушение в своята половина и главният съдия не се поколеба да го изгони с директен червен картон.

До края гостите от Осасуна се опитаха да притиснат своя съперник, а най-добрата възможност се откри пред Анте Будимир в добавеното време на срещата, но ударът с глава на хърватина се оказа неточен.

По този начин Бетис записа трети пореден успех от началото на сезона и логично оглави класирането с 9 точки, докато Осасуна заема 4-то място с шест пункта.