Десет от Хебър се добраха до точка при гостуването си на Пирин Благоевград

19:35, 11.03.2024
десет хебър добраха точка гостуването пирин благоевград

Отборите на Пирин Благоевград и Хебър Пазарджик завършиха наравно 1:1 в последния двубой от 24-ия кръг на Първа лига, който се изигра този следобед на стадион "Христо Ботев" в Благоевград.

Предвид крайния резултат обаче съставът, който може да съжалява повече е този на "орлетата", тъй като те играха с човек по-малко от 29-ата минута на мача, когато гостите останаха с 10 души след изгонването на Йоан Н'Зи, който си изкара два бързи жълти картона.

Малко преди този епизод от срещата пък попадение на Данило Полонский за домакините беше отменено заради засада.

Футболистите на Пирин все пак излязоха напред в резултата десетина минути преди края на първото полувреме, а автор на гола стана Христо Попадийн, който се възползва от асистенция на Полонский и с удар под гредата матира стража Петър Дебърлиев.

Въпреки че бяха с един играч по-малко на терена, момчетата на Любослав Пенев демонстрираха борбен дух след почивката и бяха възнаградени за това в 72-ата минута, когато Атанас Кабов беше оставен непокрит в наказателното поле на съперник и с изстрел от 7-8 метра реализира за крайното 1:1.

Равенството остави Пирин Благоевград на 14-ото място в подреждането с актив от 21 точки, докато Хебър е една позиция по-напред с 24 пункта.