Десетима от Ювентус преклониха глави пред новак

Монца фенове
17:51, 18.09.2022

Монца победи Ювентус с 1:0 в мач от 7-ия кръг на Висшата лига. Лятното попълнение на "бианконерите" Анхел Ди Мария бе изгонен с директен червен картон преди резервата Кристиан Гюткяер да донесе успеха за тима си.

Срещата на стадион "Бриантео" в Монца започна с минута мълчание в памет на жертвите от наводненията в Марке. През първото полувреме и двата тима си размениха по един точен изстрел. Най-интересната ситуация дойде в 40-ата минута. Анхел Ди Мария получи директен червен картон, след като удари с лакът гърдите на Армандо Ицо.

След почивката домакините се възползваха от численото си предимство и поведоха в резултата. Кристиан Гюткяер оформи крайния резултата с удар в долния десен ъгъл.

Българинът Валентин Антов бе неизползвана резерва. Монца е вторият отбор, който печели първия си шампионатен двубой срещу Ювентус, след Катанзаро.

Ювентус заема 8-ата позиция в класирането с актив от 10 точки. Монца се намира на 18-ото място в класирането с 4 пункта.