Най-малко 60 руски войници са били убити, след като тренировъчна зона в окупирана Източна Украйна е бил ударена от две ракети, съобщи BBC като се позова на украински източници.
По информация на британската медия войските са се събрали на мястото в Донецка област за пристигането на старши командир.
Руски представител потвърди удара, но заяви, че съобщенията са "грубо преувеличени".
Атаката е била осъществена часове преди срещата на Владимир Путин с руския министър на отбраната Сергей Шойгу.
Министърът е говорил за руските успехи и за неотдавнашното завземане на Авдеевка, но не и за ракетния удар в Източна Украйна.
Според съобщенията членовете на 36-а мотострелкова бригада, обикновено базирана в Забайкалския район на Сибир, са чакали пристигането на генерал-майор Олег Моисеев, командващ 29-а армия на Източния военен район на полигон близо до село Трудовске.
Войниците са стоели на открито и са били ударени от две ракети, изстреляни от произведената в САЩ система "Хаймарс".
Енергийна независимост по време на война - примерът на украинския град Тростянец
Политическо напрежение във Франция след смъртта на крайнодесен активист в Лион
Архитектурното бижу на Барселона: "Саграда фамилия" вече се извисява на над 170 метра
Новите мита на Тръмп: Първо 10%, а по-късно и 15% върху всички стоки