Десподов се завърна сред титулярите на ПАОК с два гола за категоричния успех срещу Волос

22:49, 21.01.2024
Кирил Десподов
Снимка: Facebook: PAOK FC / ΠΑΕ ΠΑΟΚ

Българският национал Кирил Десподов започна като титуляр и реализира два гола за своя клубен ПАОК при разгромния успех с 5:1 като гост на Волос в среща от 19-ия кръг на гръцкото първенство.

След като получи почивка в последния двубой на "гробарите", днес родният футболист се завърна на висота и даде тон за успеха на своя тим с попадение в 22-ата минута, а в края на първото полувреме Томас Мург беше точен за 2:0.

През второто полувреме отново Десподов направи преднината на своя тим класическа в 51-ата минута, а останалите два гола за успеха на ПАОК реализираха Тайсон и младият 18-годишен Стефанос Цимас.

За домакините от Волос пък почетното попадение бе дело на Милош Делетич, който се разписа в 58-ата минута, вкарвайки за 1:3.

В същото време силното представяне на Кирил Десподов приключи в 68-ата минута, когато той бе заменен от сръбския национал Андрия Живкович.

Категоричната победа остави ПАОК на върха в шампионата на Гърция, като съставът от Солун е с актив от 44 точки, колкото има вторият Панатинайкос.

Два гола на Влахович вдъхновиха Ювентус за пети пореден успех в Серия "А"