Девойките на България на 32-о място в отборната надпревара на световното по спортна гимнастика

Вяра Илиева
от Вяра Илиева , Източник: БТА
07:56, 31.03.2023
Чете се за: 01:25 мин.
девойките българия отборната надпревара световното спортна гимнастика
Снимка: БФ спортна гимнастика

България завърши на 32-о място в крайното класиране на отборната надпревара при девойките на Световното първенство по спортна гимнастика в Анталия (Турция).

Виктория Венциславова, Елена Николова и Никол Соколова събраха сбор от 85.830 точки.

Световен шампион стана Япония със 104.230 точки, пред САЩ със 102.198 и Италия със 101.996 точки.

В квалификациите за многобоя Венциславова е 74-а с 43.198 точки, Соколова завърши на 91-о място с 42.199 точки, а Николова зае 116-а позиция с 38.166 точки. Трите българки не успяха да се класират за финалите на отделните уреди.

Участието на България ще завърши в неделя, когато Даниел Трифонов ще спори за медалите на финала на прескок при младежите. Той влезе сред осемте най-добри на този уред с първа оценка в квалификациите от 13.966 точки.

Калояна Налбантова не успя да се класира за полуфиналите на турнир по бадминтон в Люксембург
15:06, 04.05.2024
Чете се за: 00:30 мин.
Злато за Стилияна Николова на Европейската купа по художествена гимнастика в Баку, четвърто място за Калейн
14:14, 04.05.2024
Чете се за: 01:40 мин.
И президентът на МОК Томас Бах изяви желание да се потопи във водите на река Сена преди Игрите в Париж
14:05, 04.05.2024
Бившият треньор на ЦСКА-София Саша Илич застава начело на руския Пари Нижний Новгород
13:24, 04.05.2024
Гледайте финалите на европейското първенство по спортна гимнастика за жени НА ЖИВО по БНТ 3
12:20, 04.05.2024
България излиза срещу Молдова в опит да се класира за плейофите и изкачване в по-горна дивизия на европейското ръгби
12:02, 04.05.2024
Чете се за: 02:27 мин.
Константин Костадинов изигра силен мач, но Аликанте загуби в испанската втора дивизия по баскетбол
11:35, 04.05.2024
Чете се за: 00:52 мин.
Ансамбълът на България остана на едно място от почетната стълбичка в многобоя на Европейската купа по художествена гимнастика в Баку
11:30, 04.05.2024
Чете се за: 01:50 мин.