Дея спорт отстъпи на Сен Назер в първия дуел от 1/16-финалите за Купата на претендентите

21:49, 21.11.2023
Чете се за: 01:47 мин.
дея спорт отстъпи сен назер първия дуел финалите купата претендентите

Волейболният Дея спорт Бургас отстъпи с 1:3 (25:22, 19:25, 18:25, 21:25) гейма на френския Сен Назер в първата среща между двата тима от 1/16-финалите на турнира на CEV Купа на претендентите, която се изигра в зала "Младост" в Бургас.

Бургазлии влязоха по-добре в двубоя и съумяха да спечелят първия гейм след 25:22 в своя полза, но в следващите две части гостите имаха преимущество и след 25:19 и 25:18 стигнаха до пълен обрат в мача.

Четвъртият сет отново започна с предимство за волейболистите на Сен Назер, но българският тим съкрати пасива си и успя да стигне до равенството при 13:13. Последва обаче серия от три поредни точки в полза на французите, които отново поеха контрола върху случващото се на игрището и до края осуетиха опитите на Дея да се върнат в битката, за да стигнат до крайния успех след 25:21 в своя полза.

За победителите Елдер Мендеш Спенсър и Кайл Енсинг станаха най-резултатни с по 19 точки.

В същото време за родния тим диагоналът Николай Учиков приключи с 16 пункта.

Реваншът в Сен Назер на брега на Атлантическия океан е след точно една седмица - на 28 ноември (вторник).

След изборите: Община Стамболийски е пред финансов колапс
Ще има ли размяна на заложници и затворници между Израел и Хамас?