Димитър Димитров и неговият тим Паленсия стартираха с победа в Leb Oro

Снимка:
14:23, 28.09.2024
Чете се за: 01:05 мин.

Димитър Димитров и Паленсия започнаха с успех през новия сезон в Leb Oro. Българинът и неговите съотборници надделяха при визитата си на Тизона Бургос след 91:85 в мач от първия кръг.

В следващия кръг Паленсия е домакин на Гипускоа, където от новия сезон ще се подвизава Симеон Лепичев.

Двата отбора си разделиха по една част през първото полувреме и след неговия край гостите фиксираха 42:41 в своя полза. Драматични моменти не липсваха и при подновяването на играта, но в крайна сметка „лилаво-сивите“ измъкнаха победата в края.

Димитров се включи от пейката и остана в игра 18 минути. За това време българският национал завърши с 2 точки, 3 борби и 4 отнети топки. При стрелбата си крилото бе 1/2 от близко разстояние и 0/1 зад дъгата.

Алек Уинтъринг наниза 17 точки от неговите съотборници.

Израел: Дали сме готови за по-широка ескалация ли - да