Димитър Митов и Абърдийн с нова победа във Висшата лига на Шотландия

победоносен дебют димитър митов екипа абърдийн шотландия
Снимка: Aberdeen FC/X
20:08, 28.09.2024
Чете се за: 01:07 мин.

Отборът на Абърдийн, на чиято врата пази българинът Димитър Митов, победи с 2:1 като гост Дънди в мач от шестия кръг на Висшата лига на Шотландия.

С успеха "доновете" запазиха стопроцентовия си актив от началото на сезона, като имат шест победи в шест мача и оглавяват класирането с максималните 18 точки - с три повече от шампиона Селтик, който тази вечер гостува на Сейнт Джонстън. Общо от началото на кампанията Абърдийн има 12 победи в 12 мача в различните турнири.

Точни за гостите бяха Кевин Нисбет и Топи Кескинен в 15-ата и в 32-ата минута, а Дънди стигна до единственото си попадение от дузпа в края първото полувреме, реализирана от Саймън Мъри.

Митов получи една от най-високите оценки в тима за представянето си, а в края на срещата си изкара и жълт картон заради забавяне на играта.

Смъртта на Насрала - израелски триумф или последната крачка към пълномащабна война в Близкия изток? (ОБЗОР)