Динамо Киев, Фернцварош и Олимпиакос стигнаха до групите на ШЛ

09:38, 30.09.2020
Чете се за: 00:36 мин.
динамо киев фернцварош олимпиакос стигнаха групите

За унгарския шампион това ще бъде второ участие в груповата фаза на най-престижния европейски клубен турнир след сезон 1995/96.

Футболистите на Серхий Ребров удържаха нулево равенство на реванша у дома срещу норвежкия Молде и след зрелищното 3:3 миналата седмица, благодарение на правилото за повече голове на чужд терен, достигнаха до групите на Шампионската Лига.

Съставът на Олимпиакос пък също завърши 0:0 при гостуването си на Омония в Кипър и след успеха с 2:0 за поредна година ще се подвизава в групите на най-силния европейски клубен турнир.

Третият отбор, който снощи си осигури участие в груповата фаза е Динамо Киев. Украинците спечелиха с 3:0 у дома срещу Гент и отстраниха белгийците с общ резултат 5:1.

Виталий Буаялски откри още в 9-та минута, а до почивката Карлос Де Пена удвои от дузпа. В 49-та Жерсон Родригес фиксира крайното 3:0, отново от бялата точка.

Последните участници в групите на Шампионската Лига ще станат ясни тази вечер след изиграването на другите три плейофни двойки.

Жребият пък за груповата фаза е утре вечер от 19 часа българско време.