Динамо Киев победи Гент и е на крачка от групите на Шампионска лига

Украинците победиха под проливния дъжд и чакат уверено реванша

динамо киев победи гент крачка групите шампионска лига
09:31, 24.09.2020
Чете се за: 00:50 мин.

Динамо Киев спечели гостуването си на Гент с 2:1 и е много близо до класиране в групите на най-комерсиалния европейски клубен турнир.

Украинците започнаха активно срещата и още в 9-та минута откриха резултата.

След атака от дясно топката достигна до Виталий Буялский, който от своя страна я отклони към далечната греда, където бе Суприага, а той вкара от близо.

В първия момент голът не бе зачетен, но след преглед с ВАР румънския съдия Овидиу Хатеган призна попадението.

Домакините все пак успяха да изравнят преди почивката с гол на Тим Клайндинст след неразчетено излизане на вратаря на гостите при изпълнение на корнер.

Попадението падна в 41-та минута, а при този резултат приключи и първото полувреме.

В началото на втората част всичко се обърка за Гент.

Роман Безус си изкара два бързи жълти картона и така остави тима си с десет души на терена.

Това още повече улесни украинците, които наложиха сериозен натиск.

Така дойде 79-та минута, в която с доза късмет топката стигна до Карлос Де Пеня в наказателното поле, а той от своя страна успя да я промуши между краката на вратаря на домакините Дейви Роф.

До края на срещата не паднаха нови попадения и така Динамо Киев е много близо до завръщане в Шампионска лига.

Миналата година украинците бяха спрени по пътя към групите именно от шампиона на Белгия, който тогава бе Брюж.

За домакините цял мач изигра бившият футболист на Лудогорец Игор Пластун.

Спецпрокуратурата даде на съд бившия кмет на Костенец за подкуп и незаконно държане на боеприпаси
В училищния стол: Как ще се хранят учениците в условия на COVID-19