Снимка: БФТ
11:21, 11.01.2022
Чете се за: 01:55 мин.

Младите надежди на българския тенис Динко Динев и Денислава Глушкова пристигнаха в Австралия. Двамата ще участват в основната схема на Australian Open за юноши и девойки.

За двамата българи това ще бъде дебют в турнирите от Големия шлем. Надпреварата за тенисисти до 18 години започва на 24 януари в Мелбърн. Като част от подготовката на талантите те ще участват в турнира от първа категория на ITF за юноши и девойки в Траларгон. Състезанието започва в петък.

Днес родните таланти направиха първите си тренировки в Австралия.

Родните таланти получават този шанс в следствие на резултатите си и подкрепата от страна на Българската федерация по тенис. Заедно с тях в Австралия е националния треньор Даниел Ангелов.

Динев е 70-и в световната ранглиста за юноши в момента. През миналата година Динко игра два финала в турнирите на ITF до 18 години, като спечели една титла в Шимкент в края на юни. В края на миналата година Динев бе част от отбора на ITF за турнирите Еди Хер и Ориндж Боул в САЩ.

Глушкова е 42-а в ранглистата при девойките. През миналата година Денислава спечели три титли в четири финала в турнирите на ITF до 18 години. Глушкова помогна на ТК "Дема" да триумфира с шампионската титла в отборното първенство на България при жените в края на октомври, а в началото на същия месец достигна полуфинал на международния турнир от веригата на ITF за жени в Созопол.

Гледайте финалите на европейското първенство по спортна гимнастика за жени НА ЖИВО по БНТ 3
Чете се за: 02:25 мин.
Калояна Налбантова достигна до четвъртфиналите на турнир по бадминтон в Люксембург
22:19, 03.05.2024
Кристин Кръстева се класира 30-а в многобоя при девойките на европейското първенство по спортна гимнастика
21:50, 03.05.2024
Чете се за: 01:02 мин.
Макс Верстапен най-бърз в свободната тренировка за Гран при на Маями
21:43, 03.05.2024
Чете се за: 01:12 мин.
Боряна Калейн завърши втора, Стилияна Николова е трета в квалификациите на Европейската купа по художествена гимнастика в Баку
21:34, 03.05.2024
Чете се за: 02:30 мин.