До края на март България ще има още два медицински хеликоптера, съобщи вицепремиерът Гроздан Караджов.
Засега единствената въздушна линейка, с която страната ни разполага, вече е в изправност.
По време на спасителна мисия на път за Банско миналата седмица хеликоптерът се приземи аварийно в района на Самоков.
Гроздан Караджов обясни, че проблемът се е оказал не технически, а софтуерен и след консултации с италианската компания производител модулът е бил сменен и хеликоптерът отново може да се използва.
През този и следващия месец ще пристигнат още два хеликоптера, а това ще даде възможност първият да премине техническа профилактика в Италия, допълни вицепремиерът.
"Вчера в 11.20 ч. беше проведен първи тестови полет на машината. Той не даде проблеми и в 12.30 около 13.00 ч. пристигна съобщение, че хеликоптерът вече е операционен. Това беше комуникирано на колегите в Министерството на здравеопазването и дежурствата и грижата за спешна медицинска помощ по въздуха беше възобновена. Очакваме следващият хеликоптер между 17-и и 25-и този месец. И третият ще пристигне най-вероятно до края на март", заяви Гроздан Караджов, вицепремиер и министър на транспорта.
Водата в Мъглиж продължава да е негодна за пиене и готвене, съобщиха от общинската администрация
Инфекциозното отделение в Благоевград е пълно, увеличават се случаите на лаймска болест
Иван Маджаров, зам.-председател на БЛС: Бюджетът за здраве ще узакони направените разходи през годината
Протест в столичната болница ИСУЛ за по-високи заплати и промяна на заплащане в сектора
Ниски изкупни цени на месото, животновъди предупреждават за риск от отпадане на ферми от пазара
Злоупотреби във ВиК-Бургас: Ще бъдат ли повдигнати обвинения на задържаните?