Министърът на енергетиката Жечо Станков подчерта, че Американската експортна и импортна банка е гарантирала финансирането на проекта
България не трябва бързо да продава реакторите на АЕЦ "Белене", както и да бъдат разгледани всички възможни варианти за привличане на милиарди инвестиции с тях. Това каза във Варна министърът на енергетиката Жечо Станков, който участва в Международния енергиен форум "БулАтом".
По думите му до месец ще стане ясно колко ще струва на България изграждането на 7-и и 8-и блок на АЕЦ "Козлодуй". Министърът на енергетиката подчертава, че Американската експортна и импортна банка е гарантирала финансирането на проекта.
Станков изразява увереност, че България ще бъде първата държава в ЕС, която ще има работещ реактор IP 1000 на Уестингхаус.
Снимки: БТА

Картата на неравенството по рафтовете: Големите вериги в София са 244 и едва 3 във Видин
Хазната е загубила близо 580 милиона лева от недекларирани горива през 2024 г
"Летяха куршуми, нямаше къде да се скрием": Атентат в Сидни разтърси света в първия ден на Ханука (ОБЗОР)
Украйна се отказва от членство в НАТО в замяна на гаранции за сигурност от САЩ и Европа
Как „Българската Коледа“ помага на 11-годишно дете с аутизъм да напредва и да общува?