Добър познайник на Лудогорец елиминира Селитк от Шампионската Лига

12:03, 27.08.2020
Чете се за: 00:41 мин.
добър познайник лудогорец елиминира селитк шампионската лига

Съставът на Ференцварош поднесе голямата изненада предишната вечер, елиминирайки шотландският шампион след успех с 1:2 като гост на „Селтик Парк“.

Унгарците излязоха напред чрез Давид Зигер още в 7-та минута. В началото на втората част обаче домакините изравниха чрез Райън Кристи.

15-ина минути преди края Токмак Нгуен попари за втори път шотландския отбор, вкарвайки решителното попадение в срещата.

Победата за Ференцварош е наистина неочаквана, имайки предвид, че Селтик бе по-активният отбор през всичките 90 минути.

"Детелините" отправиха осем точни удара срещу три за гостите, десет извън вратата и владееха топката в 71% от времето, но дори това се оказа недостатъчно за победата.

По този начин шотландският отбор приключва със своето участие в Шампионската Лига и ще прави компания на българския първенец, Лудогорец в квалификациите на Лига Европа.