Дори борбената игра на Керкхове не прекъсна победната серия на Швьонтек

Ига Швьонтек
20:01, 30.06.2022

Ига Швьонтек победи Лесли Керкхове с 6:4, 4:6, 6:3 в мач от втория кръг на Откритото първенство на Великобритания по тенис.

Лидерката в световната тенис ранглиста при жените допусна два поредни пробива и изоставаше с 2:4 гейма в първия сет. Полякинята загуби едва шест разигравания до края на частта и поведе в сетовете.

Нидерландката отново проби своята опонентка за 4:3 във втората част и изравни сетовете.

21-годишната тенисистка осъществи пробив при резултат 3:1 в третия заключителен сет. Авансът ѝ бе достатъчен, за да се поздрави с победата с първия си мачбол след 2 часа и 5 минути игра. Състезателката записа своята рекордна 37-а поредна победа.

В следващата фаза от надпреварата Ига Швьонтек ще се изправи срещу Ализе Корне, която победи Клер Лиу с 6:3, 6:3.

Последвайте ни и във Фейсбук, за да сте винаги в час с последните спортни новини!

Ще предложи ли ПП отново Кирил Петков за премиер?