"Росонерите" победиха с 2:0 като гост Каляри в среща от 18-ия кръг на Серия „А“ на "Сардиния Арена" и по този начин отново еднолично поеха водачеството в класирането на италианското Калчо.
Момчетата на Стефано Пиоли имат три точки аванс в подреждането пред градския съперник Интер, докато поражението остави "островитяните" в опасна близост до зоната на изпадащите.
С гръм и трясък на головата сцена се завърна Златан Ибрахимович, който отбеляза и двете попадения за успеха. Шведът не се бе разписвал от ноември насам, когато получи контузия, която наложи продължително възстановяване.
39-годишният футболист откри резултата от дузпа в 7-та минута, а в 52-та удвои преднината на гостите след самостоятелен рейд.
С тази победа Милан си гарантира първата позиция в средата на сезона, независимо от това какво ще се случи в двубоя срещу Аталанта тази събота. Подобно нещо се случва за първи път от 2011-та година насам за "росонерите"
Любопитното е, че и тогава Милан зимуваше на върха след успех над Каляри, а впоследствие тимът стигна и до титлата, която и до ден днешен си остава последна за клуба.