Два гола на Мбапе помогнаха на ПСЖ за успех над Нант

09:21, 04.09.2022
два гола мбапе помогнаха псж успех нант

Шампионът на Франция ПСЖ спечели с 3:0 като гост срещу Нант в среща от 6-ия кръг на Лига 1, а с основна заслуга за успеха беше Килиан Мбапе, който се разписа на два пъти след асистенции на Лионел Меси.

Гостите откриха резултата в 18-та минута, когато аржентинецът комбинира с непокрития Мбапе на фланга, а той със силен диагонален удар под гредата матира стража на Нант за 1:0.

Шест минути по-късно пък домакините трябваше да понесат нов удар, след като Фабио да Силва бе изгонен с директен червен картон за грубо нарушение срещу Витиня.

Възползвайки се от численото си превъзходство парижани стигнаха до нови два гола, като в 54-та минута Мбапе се разписа отблизо след ново подаване на Меси, а в 68-та Нуно Мендеш реализира за 3:0.

В класирането ПСЖ е лидер с 16 точки, но със същия актив е и съставът на Марсилия. Носителят на Купата на Франция Нант пък се намира на 10-та позиция с актив от 6 пункта след първите шест кръга.