Два късни гола на Хари Кейн донесоха четвърти пореден успех на Байерн в ШЛ и го класираха за осминафиналите

00:17, 09.11.2023
Чете се за: 02:10 мин.
Шампионска лига
два късни гола хари кейн донесоха четвърти пореден успех байерн класираха осминафиналите

Байерн Мюнхен си подпечата място във фазата на елиминациите на Шампионската лига, след като победи с 2:1 като домакин турския гранд Галатасарай в двубой от група "А" на надпреварата.

На "Алианц Арена" момчетата на Томас Тухел очаквано бяха по-активният от двата тима, но въпреки това гостите от Истанбул също имаха своите шансове за гол, като те дори стигнаха до такъв чрез Баръш Йълмаз в 62-ата минута, който обаче бе отменен заради засада.

Все пак в заключителните минути на срещата голмайсторът на "баварците" Хари Кейн отново излезе на сцената и вкара две бързи попадения в 80-ата и 86-ата минута, за да осигури комфортен аванс на отбора. По този начин англичанинът се реваншира и за един фрапантен пропуск по-рано в двубоя, когато от изгодна позиция той уцели гредата.

Дълбоко в добавеното време на мача Галатасарай върна един гол благодарение на Седрик Бакамбю, който оформи и крайното 2:1.

В класирането Байерн Мюнхен е убедителен лидер с пълен актив от 12 точки след първите четири кръга и вече е сигурен участник в осминафиналите.

Битката за второто място обаче обещава да бъде ожесточена в последните два кръга, тъй като Галатасарай и Копенхаген са с по 4 точки, а Манчестър Юнайтед е с 3.

В другата среща от групата тази вечер датския първенец победи драматично "червените дяволи" с 4:3 като домакин.

Копенхаген наказа 10 от Манчестър Юнайтед в още една спираща дъха драма
Дузпа в края донесе победата на Интер в Залцбург и реши нещата в група "D" на ШЛ